O nama
Misija svih ‘321 Kids’ projekata ima za cilj da unese pozitivne promene u okviru porodice i vaspitanja dece kao i njihovom emocionalnom osnaživanju. Deo ovog cilja ostvaruje se kroz organizaciju edukativnih radionica i interaktivnih predavanja, koja su fokusirana na podizanje stepena samopouzdanja i samostalnosti kod dece. Ove aktivnosti pružaju deci priliku da razvijaju svoje veštine, uče o zdravom rešavanju konflikata i osnažuju se za suočavanje sa izazovima na siguran i pozitivan način. Pored navedenog, ozbiljno se bavimo problemom vršnjačkog nasilja – roditeljima, prosvetnim radnicima i deci nudimo praktične i konkretne alate koji će doprineti smanjenju ovog sveprisutnijeg problema.
Ni jedno dete nije rođeno kao nasilnik već je kao takvo kreirano od strane primarne porodice. Kako bi se stopa vršnjačkog nasilja smanjila neophodno je krenuti od promena u primarnoj porodici, tačnije od promena u vaspitanju. Širenjem svesti o prednostima pozitivne discipline i razvijanja emocionalne inteligencije, edukacijom roditelja o važnosti ovakvog pristupa u vaspitanju, i deljenjem praktičnih i lakoprimenjivih alata u njihovom svakodnevnom odnosu sa decom, kao krajnji rezultat će imati jednu skroz drugačiju generaciju dece. Deca odgajana na poštujući i povezujući način, koji pozitivna disciplina zagovara, imaju visokorazvijenu samosvest i samopouzdanje (osnove emocionalne inteligencije), te kao takva niti su sklona niti podložna vršnjačkom nasilju.
Uključivanjem dece i roditelja u radionice nenasilne komunikacije će omogućiti sticanje novih vještina u komunikaciji između generacija u kojima je vršnjačko nasilje već zastupljeno. Razvijanje samopozdanja kod dece kroz razne edukativne aktivnosti i radionice će dovesti do smanjenja broja žrtava vršnjačkog nasilja.
Realizovanje niza aktivnosti koja će roditeljima i deci omogućiti priliku za razmenu, komunikaciju i bolje upoznavanje će rezultirati boljim razumevanjem svakodnevnih izazova kroz koje svi roditelji prolaze. Krajnji cilj 321 Kids projekta jeste kretanje u pravcu kreiranja pozitivno oblikovanog društva sa manje nasilja i više empatije. Smanjenjem stope vršnjačkog nasilja i diskriminacije dece sa invaliditetom i smetnjama u razvoju, istaći će se pozitivna slika Srbije, a život dece unutar društva i unutar njihove porodice će biti doveden na još veći nivo.